אלטשולר שחם שירות לקוחות

אלטשולר שחם שירות לקוחות

1900-72-4830
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

אלטשולר שחם שירות לקוחות
אלטשולר שחם הינו בית השקעות מהמובילים בישראל. בית ההשקעות מנוהל על ידי שני מנכ"לים ששמות המשפחה שלהם אלטשולר ושחם: גלעד אלטשולר וקלמן שחם, העוסקים בתחום תיקי השקעות ושוק ההון מזה שנים רבות.
בית ההשקעות מעניק סל שירותים רחב ללקוחותיו: ניהול תיקי השקעות, ניהול קרנות גמל ופנסיה, ייעוץ וניהול קרנות נאמנות, סקירות בתחום שוק ההון ופתרונות מימון להרחבת האשראי העסקי.

אלטשולר שחם שירות לקוחות – ערוצי שירות
– מוקד השירות המרכזי של חברת אלטשולר שחם הינו אתר האינטרנט שכתובתו:
www.as-invest.co.il. המצטרפים לבית ההשקעות יוכלו לקבל באתר שפע של מידע אודות ניהול תיקי ההשקעות והרכב תיקי ההשקעות בחברה, קרנות נאמנות, קופות גמל, ניתוח שוק ההון, קרנות פנסיה ועוד. בדף הבית נמצא "האזור האישי", בו יכול הלקוח לצפות בתיק ההשקעות ולקבל מידע עדכני אודות החשבון.
– ניתן לפנות לנציג שירות לקוחות מטעם אלטשולר שחם בית השקעות בכל שאלה/בקשה/הערה, באמצעות טופס מקוון, הטלפון, הדואר או הפקס. בית ההשקעות מצדו ישתדל לבוא לקראת הלקוחות ולהתייחס לפנייתם תוך יום עסקים אחד.
– המחלקה לפניות הציבור מעמידה לרשות הלקוחות מוקד שירות טלפוני לפניות בקשות או תלונות. ניתן ליצור קשר עם המוקד בטלפון, מייל או פקס.

אלטשולר שחם שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של החברה עומד לרשות הלקוחות בטלפונים *5054 /
073-2331500, מספר הפקס במוקד הינו: 073-2462700, והכתובת הפורמאלית למשלוח מכתבים: הברזל 19/א רמת החיל, תל אביב.
– ניתן לפנות למחלקת פניות הציבור בטלפונים 5054* או 073-2331500, או באמצעות הדוא"ל: [email protected] . שעות הפעילות של בית ההשקעות אלטשולר שחם הן בימי חול בלבד בימים א'- ה' בין השעות 08:30-18:00.

אלטשולר שחם שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: מומלץ להירשם לניוזלטר של החברה. הניוזלטר הינו מגזין הנשלח למייל בו תמצאו ניתוחים בלעדיים של מומחי החברה בשוק ההון, טיפים בנוגע להשקעות, מדריכים ועוד. ההרשמה היא פשוטה ביותר – כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם האישיים ואת כתובת המייל שלכם.

טיפ שני: במידה ויש לכם שאלה שברצונכם להפנות לצוות אלטשולר שחם, ניתן לרשום אותה בחלון הכתום הנמצא בדף הבית ולקבל תשובה מידית. ממשק המשתמש הייחודי יפתח עבורכם מגוון שאלות באותו התחום ולכם יישאר רק למצוא את השאלה ששאלתם.

טיפ שלישי: לקוח המעוניין להצטרף לאחת מהקרנות שיש לחברה להציע, יכול להוריד מהאתר את הטפסים הדרושים בקלות ובנוחות. לאחר מילוי הטפסים, ניתן להעביר אותם לנציגי השירות הן באמצעות הדואר והן באמצעות הטלפון.

טיפ רביעי: אם ברצונכם לפנות לאחד ממוקדי השירות הטלפוניים ולא להיעזר בטפסים המקוונים או באפשרויות ליצירת קשר באינטרנט, הקפידו להחזיק מולכם את כל פרטי הזיהוי כך שתוכלו לקבל את המידע המבוקש מהר יותר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *