בנק הפועלים שירות לקוחות

בנק הפועלים שירות לקוחות

1900-72-4757
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 6:00 - 24:00
בשבתות ובחגים השירות ניתן באמצעות מענה קולי ממוחשב.

בנק הפועלים שירות לקוחות
בנק הפועלים משרת לקוחות עסקיים ופרטיים בכל תחומי הבנקאות, והוא מספק מגוון שירותים פיננסיים הכוללים בין היתר ניהול תיקי השקעות, ניהול משכנתא, הפקדות, תכניות חיסכון, ניהול חשבון, ניירות ערך ועוד. בנק הפועלים פעיל בארץ ובחו"ל באמצעות שתי חטיבות עיקריות: החטיבה העסקית – האחראית על מרבית הלקוחות העסקיים והחברות הגדולות, והחטיבה הקמעונאית המשרתת את הלקוחות הפרטיים והעסקים הקטנים וכמו כן מפעילה את שירותי הבנק באינטרנט ובטלפון הסלולרי.

בנק הפועלים שירות לקוחות – ערוצי שירות
בנק הפועלים מעמיד לרשות לקוחותיו מספר מוקדים דרכם ניתן לקבל שרות:
– המוקד המרכזי הוא אתר האינטרנט של הבנק בכתובת: www.bankhapoalim.co.il. אתר האינטרנט מאפשר ללקוחות לקבל מידע בנושא החשבון שלהם, לבצע העברות והפקדות, לנהל את החשבון העסקי והאישי, לנתח את תיק ההשקעות, לצפות בשעות פעילות הבנקים ובמידע אודותם, להוריד מסמכים החיוניים לצורך פתיחת חשבון, לחפש נושאים לשאלות נפוצות ועוד. רוב הפעולות באתר מותנות בקבלת שם משתמש וסיסמא שמקבל הלקוח מהבנק.
– מוקד תמיכה טלפוני עומד לרשות הלקוחות ומספק להם מידע בנושאים שונים וסיוע בבעיות נפוצות.
– אפשרות נוספת ליצירת קשר עם מוקדי השירות היא באמצעות המרכז לטיפול בפניות, המאפשר ללקוחות לשלוח פניות בנושאים כלליים. הפניה נשלחת דרך אתר האינטרנט של בנק הפועלים בקלות ובנוחות באמצעות טופס מקוון או לחילופין באמצעות הדואר.

בנק הפועלים שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– שירות התמיכה הטלפונים של בנק הפועלים עומד לרשות הלקוחות בימים א'-ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 08:00-13:00. ניתן ליצור קשר בטלפון: 03-6532409 או ב- 2409* מכל טלפון.
– ניתן לקבל תמיכה בפניות בנושאי סחר חוץ בטלפוני: 03-7146787/90/93. באין מענה דרך הטלפון ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי.
– לקוח המעוניין להביע תלונה, הערה או בקשה יכול לפנות למוקד הכללי לטיפול בפניות בטלפון: 03-5673697 או לשלוח פקס לטלפון שמספרו: 03-7136146. כתובת למשלוח מכתבים: בנק הפועלים בע"מ, המרכז לטיפול בפניות לקוחות, רח' שדרות רוטשילד 50, תל אביב מיקוד: 6688314.
– שירות תמיכה טכנית באתר האינטרנט פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-24:00, ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-13:30, בטלפון שמספרו: 2409*.

שירות לקוחות בנק הפועלים – טיפ
טיפ ראשון: אם במהלך הגלישה באתר האינטרנט של בנק הפועלים אינכם מוצאים את המידע המבוקש, הבנק מעמיד לרשותכם ממשק ממוחשב המאפשר לכם למצוא אותו בקלות רבה. דרך הקטגוריה "שירות ותמיכה" תוכלו להגיע אליו בקלות אם תלחצו על "מערכת העזרה". במסך שלפניכם תתבקשו לבחור נושא ראשי מתוך הרשימה או לחילופין להקליד את מילות החיפוש בשדה החופשי.
טיפ שני: באתר הבית של בנק הפועלים ניתן להירשם ל"ניוזלטר" המספק מידע בדבר הטבות ומבצעים מיוחדים ללקוחות. הניוזלטר נשלח ישירות למייל או לנייד.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *