בנק אוצר החייל שירות לקוחות

בנק אוצר החייל שירות לקוחות

1900-72-4780
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 23:15-07:15
שישי וערבי חג: 14:00-07:15

בנק אוצר החייל שירות לקוחות
בנק אוצר החייל הוקם בשנת 1946 עוד לפני הקמתה של מדינת ישראל כששירותיו העיקריים היו מתן מענה בנקאי לחיילי הבריגדה היהודית. כיום, הבנק מספק שירותים פיננסיים ללקוחות פרטיים ועסקיים, ובמיוחד לאנשי צבא קבע ולמשרתים בתעשייה האווירית.
הבנק מספק ללקוחותיו מגוון שירותים בנקאיים: ניהול חשבון פרטי ועסקי, מסחר בניירות ערך ישראליים וזרים, בניית תכניות חסכון ושימוש מושכל בפיקדונות, ייעוץ פנסיוני, מתן הלוואות לכל מטרה ואפשרות ליצור קשר ולבצע פעולות שונות בחשבון באמצעות הטלפון, האינטרנט, הסלולרי והדואר.

בנק אוצר החייל – ערוצי שירות
ערוץ השירות המרכזי של הבנק בינו ובין הלקוחות הוא אתר הבית, בכתובת: http://www.bankotsar.co.il/ הלקוח ימצא באתר מידע רב אודות שירותי הבנק, אפשרות לצפות בחשבון ולבצע שינויים, איתור סניף לפי עיר, וערוץ "בנקאות ישירה" ההופך את שירותי הבנק למהירים וזמינים יותר.
בנקאות ישירה מורכבת ממספר ערוצי תקשורת:
– "אוצר ישיר"- צוות בנקאים מקצועי עומד לרשות הלקוחות בנוסף למענה הקולי 24 שעות ביממה, ומאפשר ללקוח לקבל מידע בתחומים בנוגעים לחשבון הבנק ולבצע פעולות שונות.
– "אוצר באינטרנט"- ניתן לבצע פעולות רבות דרך האינטרנט, למשל: מסחר בניירות ערך, ביצוע פעולות במט"ח, מסחר בניירות ערך, קבלת מידע על תכניות חסכון, ביצוע פעולות בפיקדונות שקליים ועוד.
– "אוצר בסלולר"- שירות זה מאפשר קבלת מידע מעודכן בנוגע לחשבון 24 שעות ביממה, ישירות למכשיר הסלולרי. היתרון בשירות הוא שהלקוח יכול לבחור מתי לקבל את ההתראה ואפילו אילו עדכונים יקבל. כמו כן, ניתן להוריד את האפליקציה של "אוצר החייל" למכשיר החכם ולבצע פעולות בנקאיות שונות.
– "דואר On-Line"- שירות המאפשר לקבל את כל הדואר הבנקאי ישירות לחשבון האישי של הלקוח באתר האינטרנט של אוצר החייל.

בנק אוצר החייל – טלפונים ושעות פעילות
– מספר הטלפון של מוקד "אוצר ישיר" הוא: 3390* מכל טלפון וכן 1-700-500-200. שעות הפעילות של מענה נציגי השירות: בימים א'-ה' בין השעות 07:15-23:15, ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:15-14:00. המענה הקולי זמין לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה!
– למחלקת פניות הציבור ניתן לפנות באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט, באמצעות הדואר האלקטרוני בכתובת: [email protected], בפקס: 03-7964500 או באמצעות המען למשלוח מכתבים: בנק אוצר החייל, המחלקה לפניות הציבור, ת.ד. 3506 רמת גן, מיקוד 52136.
– מוקד התמיכה לביצוע פעולות באמצעות האינטרנט, פעיל בימים א'- ה' בין השעות 07:00-23:00, ובימי ו' בין השעות 07:00-15:00, בטלפון: 03-5130038, וכן בדוא"ל [email protected]

בנק אוצר החייל שירות לקוחות – טיפ
מנויי אוצר החייל באינטרנט זכאים להטבות שונות, כגון: הנחות בעמלות והטבות בריבית. אם ברצונכם להצטרף לאוצר החייל באינטרנט כל שעליכם לעשות הוא לפנות לסניף בנק אוצר החייל הקרוב לאזור המגורים, לקבל שם משתמש וסיסמא אישיים שבעזרתם תוכלו לבצע פעולות בחשבונכם.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


One Response to בנק אוצר החייל שירות לקוחות

  1. מאת יואב ברבי:

    מבקש לדעת כיצד אוכל לשנות את דף הבית כשאני נכנס לחשבון באפליקציה או לאתר.
    למשל מתוך כמה חשבונות רוצה לראות קודם חשבון מסוים ומיד גם את תיק המניות שלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *