בנק בינלאומי שירות לקוחות

בנק בינלאומי שירות לקוחות

1900-72-4770
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 7:00 - 23:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 15:00

בנק בינלאומי שירות לקוחות
קבוצת הבנק הבינלאומי מעניקה שירותים בנקאיים ופיננסיים ללקוחותיה באיכות גבוהה, תוך שמירה על מקצועיות ודיסקרטיות. הבנק הבינלאומי פועל בכמה תחומים עיקריים: בנקאות עסקית, בנקאות פרטית ובנקאות למגזר הקמעונאי הכוללת ייעוץ השקעות, פיקדונות, משכנתאות, כרטיסי אשראי ועוד.
הבנק הבינלאומי מספק את שירותיו במגוון סוגי ערוצים ישירים ומתקדמים, המאפשרים ללקוח לבצע פעולות לאורך כל שעות היממה במהירות וביעילות.

בנק בינלאומי – ערוצי שירות
כאמור, הבנק הבינלאומי מפעיל כמה אמצעים לתקשורת בינו ובין לקוחותיו:
– ערוץ השירות המרכזי והעיקרי הינו אתר הבית של הבנק הבינלאומי בכתובת:
new.fibi-online.co.il/wps/portal. אל חשבון הבנק הנמצא באתר האינטרנט ניתן להיכנס באמצעות שם המשתמש והסיסמא שהלקוח מקבל מסניף הבנק ולבצע פעולות שונות.
כמו כן, ניתן להזמין ולקבל מידע על מגוון סוגי מוצרים שמספק הבנק: הלוואות מסוגים שונים, מידע אודות פיקדונות ותוכניות חסכון, קבלת משכנתא, ייעוץ בשוק ההון ועוד.
– שאלות בנושא החשבון, נושאים בנקאיים ושאלות בנושא משכנתאות ניתן להפנות למוקד הבינלאומי Call בטלפון 3009*. המוקד מספק מידע וביצוע מגוון פעולות בנקאיות: העברה בין חשבונות, הפקדות ומשיכות, הזמנת פנקסי צ'קים, הקמת הלוואות, הזמנת כרטיסי אשראי, המרות ורכישת מט"ח ועוד.
– ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור של הבנק באמצעות דואר ישראל, בכתובת למשלוח מכתבים רח' יצחק שדה 7, תל אביב 67775, או באמצעות הפקס שמספרו: 03-6253277. בנוסף, ניתן לשלוח למחלקה טופס מקוון דרך אתר האינטרנט.

בנק בינלאומי – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד בינלאומי Call פעיל בימים א'-ה' בין השעות 07:15-23:15, ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:15-14:00 (המוקד הינו מוקד טלפוני מאויש) במידה ואתם זקוקים למענה מחוץ לשעות הפעילות ניתן לפנות למענה הקולי הממוחשב הפעיל 24 שעות ביממה, באמצעות לחיצה על הספרה "1". מספרי הטלפון של המוקד: 3009* או 03-5130031.
– קו משכנתאות המיועד לבירורים, אישורים ומידע בנושא משכנתא זמין לרשות הלקוחות בטלפון: 3533*.
– קו התמיכה הטכנית של בנק בינלאומי פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע בטלפון שמספרו: 03-5130003 לכל שאלה בנוגע לתפעול השירותים באתר האינטרנט.
שעות הפעילות של המוקד: בימים א'- ה' בין השעות 08:00-23:00, ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-15:00.

בנק בינלאומי שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: עמדות השירות העצמי של הבנק מאפשרות ללקוחות להפקיד צ'קים, 24 שעות ביממה ולחסוך בזמן ועמלות. השירות ניתן בכל אחד מסניפי הבנק הבינלאומי.
טיפ שני: באתר האינטרנט של הבנק הבינלאומי תוכלו לאתר סניפים לפי קרבת מגורים ולסנן אותם לפי פרמטרים שונים כגון: סינון לפי סוגי שירותים, או סינון לפי סוגי שירותי הנגישות הקיימים בבנק. אם ברצונכם לאתר את הסניף המבוקש, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לקטגורית "איתור סניפים" הנמצאת בסרגל העליון בדף הבית.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *