הראל שירות לקוחות

הראל שירות לקוחות

1900-72-4755
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 8:00 – 16:00
שישי: לא ידוע.

הראל שירות לקוחות
הראל חברה לביטוח היא אחת מחברות הביטוח הגדולות והמוכרות ביותר בישראל. לחברה ניסיון עשיר בתחום הביטוח של למעלה מ-75 שנה, הבא לידי ביטוי במגוון תחומי הביטוח בהם היא פעילה: ביטוח חיים, ביטוח בריאות, קרנות פנסיה ונאמנות, ניהול תיקי השקעות, קופות חיסכון, קופות גמל, ביטוח כללי ועוד ועוד.
בנוסף לידע וניסיון בתחומי הביטוח, חברת הראל חרטה על דגלה את האחריות לשירות ומקצועיות כלפי הלקוח. מסיבה זו, היא מעמידה לרשות הלקוחות מגוון ערוצי שירות לקבלת מידע ויצירת קשר.

הראל שירות לקוחות – כל הדרכים ליצירת קשר
– ערוץ השירות המקיף ביותר המספק ללקוחות מידע רב ושירותים שימושיים הינו אתר האינטרנט של הראל בכתובת: www.harel-group.co.il. באתר ניתן לצפות בנתוני הביטוח האישיים, לקבל הצעות מחיר לביטוחים שונים, להגיש תביעה ולצפות בסטטוס שלה, לחפש אנשי מקצוע (רופאים, שמאים, נותני שירות במסגרת ביטוח דירה), להוריד טפסים, להשוות בין פוליסות ביטוח וליצור קשר עם נציגי החברה באמצעות טופס מקוון.
– מוקד התמיכה הטכנית מעניק מענה לכל שאלה או בעיה באתר האינטרנט. פרט לפניה טלפונית, ניתן למלא טופס דרך האתר ונציג השירות יחזור אל הפונה בהקדם.
– הלשכה לפניות הציבור מטפלת בכל תלונה או חוסר שביעות רצון של הלקוחות מאחד או כמה משרותי הביטוח. אל הלשכה ניתן לפנות באמצעות הטלפון, הפקס, המייל או באמצעות הכתובת הרשמית למשלוח מכתבים: הראל חברה לביטוח בע"מ, בית הראל, רח' אבא הלל 3, ת.ד. 1951, רמת גן 5211802.

הראל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות לקוחות כללי, המטפל בכל סוגי הפניות פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00 בטלפון שמספרו: 03-7547777.
– אגף תביעות ביטוח כלליות מכיל שלושה מוקדים בטלפון 03-9294000:
• מוקד דיווח אודות נזקים לרכב ולרכוש, פעיל בימים א'- ה' בין השעות 07:30-19:00, ובימי ו' וערבי חגים בשעות 07:30-12:00.
• מוקד תביעות רכב ורכוש, פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:30-16:00.
• מוקד מצב תביעות צדי ג' פעיל בימים א', ב', ד', ה' בין השעות 10:00-16:00, וביום ג' בין השעות 10:00-12:00.
– מוקד לתמיכת אינטרנט פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00, בטלפון: 03-7547060.
– מספר הטלפון של הלשכה לפניות הציבור: 03-7547823/8, מספר הפקס: 03-7348114 וכתובת הדואר האלקטרוני: [email protected]

הראל שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: במקום לגלוש באתר זמן ממושך ולא למצוא את מבוקשכם, כדאי לדעת שבדף הראשי באתר תמצאו סרגל כלים שימושיים המחולקים לקטגוריות שונות להתמצאות מהירה. למשל, אם ברצונכם להגיע לרופאים ושמאים כולם נמצאים תחת קטגורית נותני שירות וכיו"ב.
טיפ שני: במקום להתקשר למוקד השירות הכללי, תוכל לבדוק בקלות אם הפקס ששלחתם הגיע ליעדו המבוקש באמצעות הקלקה על קטגורית "האם הפקס ששלחתי הגיע".

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *