בנק איגוד שירות לקוחות

בנק איגוד שירות לקוחות

1900-72-4826
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 07:00-23:00
שישי וערבי חג: 07:00-14:00

בנק איגוד מוקד טלפוני
בנק איגוד מספק מגוון שירותי בנקאות ללקוחות עסקיים ופרטיים. לבנק למעלה מ-36 סניפים בכל רחבי הארץ והוא מעסיק מעל 1200 עובדים. הבנק מספק את שירותיו הן באמצעות סניפי הבנק המרכזיים ברמת גן ובחיפה והן באמצעות האינטרנט והמוקדים הטלפוניים.
למגזר הלקוחות הפרטיים מעניק הבנק שירותי ניהול חשבון באופן שוטף, מידע בנוגע להשקעות בניירות ערך, מידע בנושאי פיקדונות, חסכונות, משכנתאות והלוואות. למגזר העסקי מספק הבנק מימון השקעות וליווי פרויקטים בענף הנדל"ן, שירותי סחר חוץ, סיוע בעסקות מט"ח ועוד.

בנק איגוד מוקד טלפוני – כל הדרכים ליצור קשר
לרשות לקוחות הבנק כמה וכמה ערוצי שירות:
– אתר הבית של בנק איגוד בכתובת: www.unionbank.co.il, מכיל מידע רב בנוגע לניהול החשבון ומאפשר ביצוע פעולות שונות כגון הורדת טפסים, קבלת ייעוץ בנוגע למסחר בניירות ערך, ניהול חסכונות ופיקדונות ועוד. לקוח המעוניין להיכנס לחשבון הבנק לביצוע פעולות יתבקש להירשם בסניף הבנק שלו ולהזדהות באתר באמצעות שם משתמש וסיסמה.
– ניתן לפנות באופן ישיר לכל אחד מסניפי הבנק לשם ביצוע פעולות בחשבון. לשם איתור הסניף הקרוב ביותר ניתן להיכנס לקטגורית "איתור סניפים" באתר האינטרנט ולאתר את הסניף הממוקם בקרבת מקום.
– שירות בנקאות בטלפון "איגוד ישיר" מאפשר ללקוח לקבל מידע ולבצע פעולות בחשבון 24 שעות ביממה. באמצעות "איגוד ישיר" ניתן לקבל מגוון סוגי שירותים: קבלת מידע בנקאי בנודע לחשבון, העברה מחשבון לחשבון, ייעוץ בניירות ערך, הזמנת תדפיסים ופנקסי צ'קים ועוד.
– בנק איגוד מפעיל מוקדים שונים לתמיכה טכנית בשירותי הבנק. ליתר הרחבה ניתן להכנס לקטגורית "בנקאות ישירה" באתר האינטרנט.
– המוקד לפניות הציבור עומד לרשות הלקוחות בכל תלונה, הערה או בקשה ניתן לפנות למוקד טלפונית, באמצעות הדואר, הדוא"ל או הפקס. בעת הפניה למוקד יש לציין בבירור את הפרטים האישיים של הפונה.

בנק איגוד מוקד טלפוני – טלפונים ושעות פעילות
– מספר הטלפון של מוקד איגוד ישיר הוא 1-700-700-017 או 5757* מכל טלפון. למנויים המוקד פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:30-21:00, וביום ו' בין השעות 08:30-13:00. ללקוחות שאינם מנויים, מספר הטלפון הוא 03-7953091 וזמני הפעילות זהים לזמנים של המנויים לשירות. כמו כן, ניתן לקבל מידע במענה הקולי 24 שעות ביממה.
– המוקד לפניות הציבור זמין לרשות הלקוחות בטלפון: 03-5191539בפקס: 03-7956931 , באמצעות טופס מקוון או בדואר ישראל בכתובת: בנק ישראל, היחידה לפניות הציבור, אחוזת בית
6-8, תל אביב 65143.
– הבנק מעמיד לרשות הלקוחות מוקדים נוספים לתמיכה וסיוע. מידע וטלפונים ניתן לקבל דרך אתר האינטרנט של הבנק.

בנק איגוד מוקד טלפוני – טיפ
קיימים מבצעים והטבות ייחודיים לבעלי כרטיס אשראי של בנק איגוד. לקוחות קבועים יכולים ליהנות מהנחות קבועות בחנויות בגדים, כלי בית ומהוזלות משמעותיות במחירי הדלק.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *