אינפיניטי שירות לקוחות

אינפיניטי שירות לקוחות

1900-72-4840
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

אינפיניטי שירות לקוחות
בית השקעות אינפיניטי הוקם בשנת 1997, ומתמחה במתן פתרונות השקעה פיננסיים ללקוחות בארץ ובחו"ל. לאינפינטי מוניטין רב בקרב קבוצות מוכרות במשק הישראלי, יועצי המערכת הבנקאית, מנהלים ובעלי חברות ועוד. החברה זכתה להצלחה רבה בקרב לקוחותיה הודות ליכולות מקצועיות ושירות מצוין.
קבוצת אינפיניטי מספקת ללקוחותיה מגוון מוצרים: ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל, ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות, ניהול ההון המשפחתי, קרנות נאמנות בהתאמה אישית, יזמות עסקית, ליווי פיננסי, ניתוח שוק ההון ועוד ועוד.

אינפיניטי שירות לקוחות – ערוצי שירות
– מוקד השירות המרכזי של אינפיניטי הינו אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: http://infinity.co.il/, באתר ניתן למצוא מידע מקיף אודות שירותי בית ההשקעות, שיטות ייחודיות לניהול השקעות, מחקרי שווקים שונים, דו"חות כלכליים וסקירות מקצועיות אודות פעילות שוק ההון. בנוסף, לקוחות החברה יכולים להירשם לשירות האינטרנטי ולגשת לאזור האישי שלהם המיועד לספק מידע עדכני בנוגע לפרטי הלקוח, יתרותיו ותנועותיו בחשבון.
בתחתית דף הבית של האתר, ניתן למצוא מגוון דוגמאות ללקוחות שנעזרו בשירותי החברה והתרשמו מכישוריה המקצועיים ומאיכות השירות.
– ניתן ליצור קשר עם נציגי אינפינטי דרך האתר באמצעות טופס מקוון, ללא צורך לחכות לנציג שירות טלפוני.
– מוקד מידע ושירות טלפוני זמין לרשות הלקוחות בטלפון 3488*, בכל פניה/ שאלה או בקשה. כמו כן, ניתן ליצור קשר עם הממונה על פניות הציבור רו"ח שי לוטרבך, בכתובת: ברית קופות הגמל, רח' היצירה 18, רמת גן, או באמצעות הדואר האלקטרוני: [email protected] לכל פניה למחלקה לפניות הציבור יש לצרף את השם המלא של הפונה, תפקיד ופרטי התקשרות כדי שהגורמים המתאימים יוכלו להשיב לה בקלות.

אינפיניטי שירות לקוחות – טלפונים ופרטי התקשרות
– מוקד השירות המרכזי של אינפיניטי עומד לרשות הלקוחות, בטלפונים: 3488*
ו- 09-9579000, בדוא"ל: [email protected] , במען למשלוח מכתבים: רח' המנופים 8 הרצליה פיתוח, ת.ד. 2167 או בפקס: 09-9542020.
– לתמיכה בשירותי האינטרנט של אינפיניטי יש לפנות לאינפינטי ניהול השתלמות וגמל בע"מ, בטלפון:09-9579000.

אינפיניטי שירות לקוחות- טיפים חשובים
טיפ ראשון: בדף הבית תוכלו למצוא את ה"אינפיניטיפ"- טיפים ומאמרים מעניינים בנושאי השקעות וכלכלה. אם תרצו לקבל כתבות נוספות, סריקות של שווקים שונים ומידע מעולם שוק ההון, באפשרותכם להירשם לניוזלטר השבועי של אינפיניטי ולקבל את העדכונים ישירות למייל האישי.
טיפ שני: אם תרצו להגיע למשרדי אינפיניטי על מנת לקבל מידע נוסף או להצטרף לאחד השירותים, באפשרותכם לצפות במפה מעודכנת דרך האתר. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לקטגוריה "מפת הגעה למשרדי אינפיניטי" בתפריט התגיות בתחתית העמוד.
טיפ שלישי: כדי לייעל את השירות שניתן לכם מומלץ להיעזר בשירותים הרבים המוצעים לכם דרך האתר. במקום לחייג למוקד הטלפוני ולחכות לנציג שירות זמן רב, שלחו טופס מקוון וקבלו מענה מהיר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *