מיטב דש שירות לקוחות

מיטב דש שירות לקוחות

1900-72-4797
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 8:00-20:00
שישי: 8:30-12:30

מיטב דש שירות לקוחות
מיטב דש הינו אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל. למיטב דש עשרות שנות וותק וכ- 900 עובדים מסורים ומקצועיים המשרתים אלפי לקוחות פרטיים ועסקיים. בין השירותים שמעניקה החברה ללקוחותיה: ליווי קרנות נאמנות וקרנות פנסיה, ניהול קופות גמל ותיקי השקעות, ייעוץ במסחר עצמאי, המרות מט"ח, ייעוץ משכנתאות, ביטוח פנסיוני ועוד ועוד. בנוסף, הקימה החברה מכללה עצמאית ללימודי שוק ההון המכשירה את המשקיעים להכרה כלכלית של השוק ולפיתוח מיומנויות מסחר.
בנוסף לניהול תיקי השקעות ללקוחות רגילים, מפעילה מיטב דש ניהול תיקי לקוחות ללקוחות בעלי עושר פיננסי. החברה שמה את הדגש על ניהול התיק באופן מפחית סיכונים ובהתאמה לצרכים האישיים.

מיטב דש שירות לקוחות – דרכים ליצירת קשר
– החברה מעמידה לרשות לקוחותיה אתר אינטרנט מרכזי, המאפשר לבצע פעולות רבות ישירות מהמחשב האישי. דרך האתר שכתובתו : www.meitavdash.co.il יכולים לקוחות החברה להיכנס לאזור האישי שלהם (החשבון האישי) ולקבל מידע מעודכן אודות חשבונות גמל או השתלמות, תנועות ויתרות בחשבון ועוד. בנוסף, מפעיל האתר צ'ט און ליין עם נציגי מיטב דש המסייעים בכל שאלה או פניה.
– החברה מעמידה לרשות הלקוחות שירות טלפוני העומד לרשותם בכל שאלה או פניה. בנוסף למוקד הטלפוני, ניתן ליצור קשר באמצעות טופס מקוון באתר.
– ניתן לשלוח טפסי בקשת הצטרפות לכל אחד מהקרנות או הביטוחים באחד מהאופנים הבאים:
• מסירה ידנית במשרדי החברה: רח' ששת הימים 30 ב"ב, בניין צ'מפיון, קומה 23.
• כתובת למשלוח מכתבים: מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ ת.ד. 2442 ב"ב מיקוד 5112302.
• בשעות הפעילות בלבד בפקס שמספרו: 03-7903333.
• או במשלוח לכתובת הדואר האלקטרוני: [email protected]

מיטב דש שירות לקוחות – טלפונים ושעות קבלת קהל
– שעות המענה הטלפוני במוקד המרכזי: בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00, ובימי ו' בין השעות 08:30-12:30. מספרי הטלפון של המוקד: 3366* מכל טלפון או 03-7903717.
מספר הפקס למשלוח פניות: 03-7903222, או בדוא"ל: [email protected]
– שעות קבלת הקהל במרכז ובצפון: בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00. במרכז- רח' ששת הימים 30 ב"ב, בניין צ'מפיון 23 (משרדי החברה), בצפון- פארק תעשיה ועסקים ספן, עמק הירדן.
– הממונה על פניות הציבור היא עו"ד הילה ליפמן לוביר, וכתובת הדוא"ל לפניות: [email protected] על הפניה לכלול פרטים אישיים, מספר ת.ז., כתובת למשלוח מכתבים ומספר טלפון.

מיטב דש שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: במידה וברצונכם לשלוח טפסים לחברה, יש למלא אותם לפי ההוראות המפורטות לעיל. טפסים אשר לא ימולאו כראוי יוחזרו ויובילו לעיכוב הבקשה.
טיפ שני: כדאי לשים לב שחברת מיטב דש מעמידה לרשות הלקוחות כמה סוגי שירות. באתר מפורטים השירותים ללקוח, למעסיק ולסוכן, וחשוב לדעת ששעות הפעילות, המידע והטפסים משתנים בין סוגי הלקוחות השונים ולכן יש לגשת למידע לפי הסיווג המתאים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


One Response to מיטב דש שירות לקוחות

  1. שלום ובקרוב לא להתראות
    במשך חודשיים איני מצליח להתחבר לאתר של מיטב דש. לאחר מאמץ מצאתי מספר טלפון שאליו ניתן לצלצל בסקייפ מחו"ל וכמובן תשובה עניינית או פיתרון לא התקבלה. מייל שנשלח לשרות לקוחות עם הסבר הבעיה קיבל התייחסות לאחר יותר מ-24 שעות, וראה זה פלא התשובות לא קשורות לבעיה הבסיסית, מייל נוסף כמובן שכבר מזמן עברו 24 שעות ועדיין לא ניתקבלה תשובה.
    תחשבו לבד מה זה אומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *