מנורה שירות לקוחות

מנורה שירות לקוחות

1900-72-4756
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 8:00 – 17:00
שישי: לא ידוע.

מנורה מבטחים שירות לקוחות
חברת מנורה מבטחים הינה אחת מחמשת חברות הביטוח הגדולות בישראל והיא עוסקת בכל ענפי ביטוח החיים, הביטוח הכללי וביטוח בריאות. בנוסף לתחומים אלו, מתמחה מנורה מבטחים בתחום ההשקעות והפיננסים כשהיא מסייעת ללקוחותיה לנהל תיקי השקעות, קרנות נאמנות, מייעצת בכל הנוגע לשוק ההון, קרנות פנסיה והשקעה בנדל"ן.

מנורה מבטחים – ערוצי שירות
מנורה מבטחים עושה מאמצים רבים על מנת לספק ללקוחותיה את השירות והמידע להם הם זקוקים בקלות ובמהירות. כדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר היא מעמידה לרשותם מספר ערוצי שירות:
– ערוץ השירות המרכזי והמקיף ביותר הינו אתר האינטרנט של מנורה מבטחים בכתובת: www.menoramivt.co.il. באתר קיים מידע מקיף אודות פוליסות הביטוח, אפשרות להורדת טפסים חשובים, איתור רופאים ובעלי מקצוע, שאלות ותשובות נפוצות, אפשרות לקבלת הצעת מחיר על כל אחת מהפוליסות, אפשרות למעקב אחר תביעות ופניה לחברה באמצעות טופס מקוון.
– ערוץ שירות נוסף המעניק ללקוחות מענה מהיר הינו מוקד השירות הטלפוני (הפניה למוקד באמצעות הטלפון או הפקס). באמצעות המוקד המרכזי ניתן להגיע גם לתמיכה בבעיות בתפעול אתר האינטרנט.
– במידה והפניה לא נענתה באחד מן המוקדים שמפעילה מנורה מבטחים, ניתן לפנות לממונה לפניות הציבור, עו"ד רינה איינהורן – פאר בטלפון, בפקס, במייל או באמצעות הכתובת למשלוח מכתבים: בית מנורה מבטחים, מחלקת פניות הציבור, ת.ד. 927 תל אביב. בכל פניה למחלקה מומלץ לציין את השם המלא של הפונה ודרכים ליצירת קשר (כתובת ומספר טלפון עדכני).

מנורה מבטחים – טלפונים ושעות פעילות
– ניתן לפנות למחלקה לפניות הציבור בטלפון 2066*, בפקס: 03-7604032, או בדואר האלקטרוני: [email protected]
– זמני קבלת הקהל ביחידת קשרי לקוחות (ביטוח) בימים א'- ה', בין השעות 08:30-16:00, ברח' אלנבי 115 רמת גן. קבלת קהל בסניף במחוז ירושלים, בימים א'-ה' בין השעות 08:30-16:00, ברח' בן יהודה 12. קבלת קהל במחוז צפון, בימים א'-ה' בין השעות 08:30-16:00, ברח' יפו 157 חיפה.
– מוקד תמיכה בשירותי האיטרנט פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, בטלפון: 03-7108900, ובפקס: 072-2238190.
– מוקד מרכזי לדיווח על תאונות פעיל בימים א'- ה' בין השעות 07:30-23:00, ובימי ו' בין 07:30-12:00. מספר הטלפון במוקד: 03-7107107 ומספר הפקס: 03-7902085.

מנורה מבטחים – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: כדי לשמור אתכם מעודכנים בכל מה שקורה בתחום הפנסיה, חברת מנורה מבטחים מעמידה לרשותכם ניוזלטר הנשלח למייל מדי רבעון. הניוזלטר עוסק בחדשות בתחום הפנסיוני, סקירות כלכליות משוק ההון וכתבות מעניינות בעניינים כלכליים. אם ברצונכם להצטרף לשירות ניתן להירשם בקלות דרך האתר.
טיפ שני: במקום לחפש בכל האתר את המידע לו אתה זקוק, כדאי לבדוק קודם כל האם הוא מופיע תחת סרגל הכלים "פעולות מהירות" הנמצא בתחתית הדף הראשי.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *