מגדל שירות לקוחות

מגדל שירות לקוחות

1900-72-4754
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 8:00 – 17:00
שישי: לא ידוע.

שירות לקוחות
חברת מגדל היא אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל והיא מספקת ללקוחותיה שירות בתחומי חיסכון פנסיוני, ביטוח, השקעות ושירותים פיננסיים. במגדל ניתן לרכוש מגוון מוצרי ביטוח: ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח נסיעות לחו"ל, קרנות פנסיה וקופות גמל, קרנות השתלמות, ובנוסף לקבל ייעוץ בתחום שוק ההון וניהול תיקי השקעות.

שירות לקוחות – ערוצי שירות
חברת מגדל מעמידה לרשות הלקוחות כמה ערוצי שירות באמצעותם ניתן ליצור קשר עם החברה ולקבל מידע אודות פוליסות הביטוח השונות:
– ערוץ השירות המרכזי של מגדל הינו אתר האינטרנט בכתובת: www.migdal.co.il. באתר ניתן לקבל מידע אודות פוליסות הביטוח, לקבל פרטים לצורך הגשת תביעה, לקבל הצעת מחיר מסוכני הביטוח, להצטרף לשירות "החשבון שלי" המאפשר ללקוח לקבל מידע אודות החשבון שלו אונליין, לחשב את סכום הכסף שיש לשלם על המשכנתא, לבדוק תשואות ממסלול החיסכון, לאתר סוכני ביטוח, שמאים, רופאים ומוסכים ועוד ועוד. שירות חדש באתר האינטרנט מאפשר ללקוח להקליד נושא או שאלה ולקבל תשובה באופן מידי. עם הכניסה לאתר נפתח מלבן כחול "יש לי שאלה" באמצעותו ניתן להקליד כל שאלה ולקבל תשובה ממאגר התשובות.
– מוקדי התביעות זמינים לרשות הלקוחות לצורך הגשת תביעות רכב, רכוש, עסקים, בריאות ועוד. באתר האינטרנט ניתן לצפות בכל הדרכים ליצירת קשר.
– מוקד השירות המרכזי של שירביט מספק מענה לכל בקשה, שאלה או תלונה בטלפון או בפקס. דרך נוספת לקבל מענה לשאלות נפוצות ולקבל מידע חיוני הינה באמצעות כלי שירות העצמי הנמצאים באתר.
– כתובת חברת מגדל למשלוח מכתבים: רח' אפעל 4, קרית אריה פתח תקווה מיקוד: 49511, ומספר הפקס: 03-9201020

מגדל שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד השירות המרכזי של חברת מגדל פעיל באמצעות נציג שירות בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, ובערבי חגים וימי ו' המענה סגור. בחול המועד המענה הטלפוני פעיל בין השעות 08:00-12:30, בטלפון: 03-9201010.
– קבלת קהל במשרדי החברה: בימים א'-ה' בין השעות 08:00-16:00, ברח' אפעל 6 קרית אריה, פתח תקווה. בערבי חגים וימי ו'- לא מתקיימת קבלת קהל.
– הממונה על פניות הציבור, הגב' בת שבע לוין מקבלת כל בקשה או פניה במגוון תחומי הביטוח בטלפון: 076-8868186, בפקס: פקס: 03-5637882 , במייל: [email protected], או בכתובת למשלוח מכתבים: רח' אפעל 4 קריית אריה, פתח תקווה מיקוד: 49511.

הסוכנים של מגדל ביטוח ערוכים להציע מוצרים ביטוחיים ופיננסים שנועדו להבטיח לפורשים מעבודה יציבות כלכלית, ניהול מסודר של כספי הפרישה, השקעות סולידיות ושירותים נוספים המותאמים לכל לקוח, עפ”י תכניותיו, צרכיו והנכסים אשר צבר. במסגרת ביטוח הבריאות של מגדל ניתן למצוא פתרונות ביטוח בכללם: חבילות בריאות מודולאריות המקנות סל שירותי ביטוח פרטי הכולל בין היתר: כיסוי להשתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל, תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, ניתוחים בישראל ו / או בחו"ל ועוד וכן מגוון תכניות סיעוד, גילוי מחלה קשה, תאונות אישיות ונסיעות לחו"ל. כמו כן, מציעה מגדל ביטוח ביטוחי פרט וכן מגוון רחב של סוגי ביטוח כללי לעסקים גדולים וקטנים .

למגדל מקפת מגוון מסלולים המאפשרים להעניק לכל לקוח מוצר על פי צרכיו והעדפותיו. במקביל למוניטין הרב שיצרה מגדל ביטוח בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך הטווח, עוסקת מגדל ביטוח במגוון רחב של תוכניות ביטוח המאפשרים ללקוח להבטיח למשפחתו בסיס כלכלי במקרה מוות ואובדן הכנסה וכן פתרונות ביטוח המסייעים ללקוחות שלנו להיערך כלכלית לקראת הגיל השלישי המתארך.

מגדל שירות לקוחות – טיפים
טיפ ראשון: ניתן להיעזר במגוון הכלים לשירות עצמי המופיעים באתר לצורך קבלת מידע עדכני אודות מצב הביטוח ואיתור שירותים שונים. כדי להגיע לכלים לשירות עצמי יש להכנס לקטגוריה "שירות עצמי" בתפריט הימני. טיפ שני: באתר נמצאת ספריית טפסים המיועדת ללקוחות מגדל ולמצטרפים חדשים. כדי להגיש בקשת שירות או להצטרף לפוליסת ביטוח מסוימת יש להוריד את הטופס, למלא, להדפיס ולשלוח למשרדי החברה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *