בנק מזרחי טפחות שירות לקוחות

בנק מזרחי טפחות שירות לקוחות

1900-72-4763
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 7:00 - 24:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 14:00 ובמוצ"ש כשעה וחצי לאחר צאת השבת ועד חצות.

בנק מזרחי טפחות שירות לקוחות
בנק מזרחי טפחות מציע שירותים בנקאיים ופיננסיים ללקוחות פרטיים ומוסדיים. הבנק מקיים פעילות רחבה לא רק בישראל, אלא בכל רחבי העולם באמצעות שלוחות הבנק, סניפים ונציגויות בחו"ל. בנק מזרחי טפחות מורכב למעשה משני בנקים – בנק מזרחי המאוחד ובנק טפחות, שאוחדו יחד בשנת 2005.
בין השירותים שמעניק הבנק ללקוחותיו ניתן למנות את שירותי הבנקאות הפרטית, הלוואות במימון ישיר, סיוע ברכישת משכנתא, התאמת ההלוואה לצרכי הלקוח, השקעה בפיקדונות וקרנות חסכון, ייעוץ פנסיוני, ליווי בנקאי לפרויקט בניה ועוד.

בנק מזרחי טפחות – כל הדרכים ליצירת קשר
בבנק מזרחי טפחות מעוניינים לשפר ולייעל את מערך השירות ללקוח, ומאפשרים לו לפנות לקבלת תמיכה בכמה דרכים:
– הדרך העיקרית ליצירת קשר היא באמצעות אתר האינטרנט של הבנק, בכתובת: www.mizrahi-tefahot.co.il . אתר האינטרנט מרכז את פירוט דרכי ההתקשרות לכל סוגי הפניות. באתר מופיעים נושאים לפניה, ועל ידי לחיצה על הנושא המבוקש ניתן לצפות בפרטי ההתקשרות. למשל – לקוח המעוניין לפנות לבנק בנוגע למשכנתא, יפנה באמצעות מספרי הטלפון המופיעים בדף הפניות או באמצעות טופס מקוון. על מנת להיכנס לחשבון הבנק ולנהל אותו, יש צורך להזדהות באמצעות שם משתמש וסיסמא.
– לפניות כלליות בכל נושא בנקאי, כגון פניות בנוגע לפתיחת או העברת חשבון, מידע על פעולות בחשבון וכדומה ניתן ליצור קשר עם מוקד התמיכה המרכזי בטלפון 8860* או ללקוחות השוהים בחו"ל 972-76-8048860, באמצעות הדוא"ל, ה- SMS או דרך טופס מקוון באתר.
– המחלקה לפניות הציבור מאפשרת ללקוחות להגיש תלונה או הערה במידה ולא היו מרוצים מהשירות, במטרה לשפרו ולהפכו לאיכותי יותר. ניתן ליצור קשר עם המחלקה בדוא"ל, בפקס, בטלפון או בדואר ישראל.

בנק מזרחי טפחות – טלפונים ושעות פעילות
– למחלקה לפניות הציבור ניתן לפנות באמצעות המייל: [email protected] , באמצעות הפקס: 076-8622793, באמצעות הטלפון: 03-7549216 או באמצעות הדואר בכתובת: בית מזרחי טפחות, רח' ז'בוטינסקי 7, רמת גן ת.ד. 3450, מיקוד: 52136.
– פניות בנושאי תמיכה טכנית ניתן להפנות לטלפון: 03-6011000 בימים א'-ה' בין השעות
07:00-24:00, ובימי ו' בין השעות 07:00-14:00.
– פניות כלליות בנושאים בנקאיים ניתן להפנות לטלפון 8860*. המוקד פעיל בימים א'-ה' בין השעות 07:00-24:00, ובימי ו' בין השעות 07:00-14:00, ובמוצ"ש כשעה וחצי לאחר צאת השבת.

בנק מזרחי טפחות – טיפ
טיפ ראשון: כדאי לדעת, שלא ניתן להתחבר לחשבון הבנק דרך אתר האינטרנט בימים א'-ה' בין השעות 23:00-23:30, וביום ו' בין השעות 14:00-14:30. אם ברצונכם לבצע פעולות כלשהן בחשבון יש לעשות זאת בזמנים אחרים.
טיפ שני: תוכלו לקבל מענה לשאלותיכם בנושאי בנקאות באמצעות פניה לזירת הבנקאים של מזרחי טפחות. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על הקישור "יש לי שאלה", ולרשום את השאלה שברצונכם לשאול את צוות הבנקאים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *