שירביט שירות לקוחות

שירביט שירות לקוחות

1900-72-4828
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

שירביט שירות לקוחות
שירביט הינה חברת ביטוח המספקת ללקוחותיה שירותים שונים בענף הביטוח הכללי, בענף רכב חובה, בביטוח דירה, בתי עסק, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח נוסעים לחו"ל, ביטוח לעסק ועוד. שירביט מפעילה מאמצים רבים על מנת לשרת את לקוחותיה באופן היעיל ביותר ולכן היא מעמידה צוות של מומחים מקצועיים כדי לטפל בכל פניה בנושא הביטוח.

שירביט שירות לקוחות – ערוצי שירות
לקוחות החברה יכולים לקבל שירות ומידע אודות פוליסות הביטוח של שירביט באמצעות אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: http://www.shirbit.co.il/. באתר ניתן לקבל הצעות מחיר לפוליסות ביטוח רכב, דירה, נסיעות, כלי שיט וביטוח בריאות, לצפות בטפסים הנלווים לפוליסות הביטוח, לבדוק היכן יש מוסכי הסדר, לקבל מידע בנוגע להגשת תביעה, להצטרף לקבל סוכני הביטוח, לקבל מידע אודות שמאי חוץ לפי אזורים, לצפות בפירוט תגמולי הביטוח ועוד ועוד. תחת הקטגוריה "ביטוחים" ניתן לקבל מידע אודות סוגי הביטוחים, לראות מה מכילה כל פוליסת ביטוח ולקבל הצעת מחיר.
ערוץ שירות נוסף מטעם החברה הוא האגף לפניות הציבור בטלפון, בפקס או במייל. ניתן להעביר לאגף שאלות, בקשות או תלונות בנוגע לטיפול בתביעות, שביעות הרצון מן השירות וכדומה ולקבל מענה ממומחי שירביט האמונים על מתן שירות ללקוחות.
כמו כן, ניתן לפנות לחברה באמצעות הכתובת למשלוח מכתבים בדואר: שירביט חברה לביטוח בע"מ, רח' יד חרוצים 18 נתניה, ת.ד. 6137 מיקוד: 4250518, במייל: [email protected] או בפקס שמספרו: 09-8922248.

שירביט שירות לקוחות – טלפונים חשובים
– ניתן לפנות למוקד שירות הלקוחות המרכזי של שירביט בטלפון: 076-8622260, בפקס: 09-8356712 או בדוא"ל: [email protected]
– טלפון האגף לפניות הציבור של שירביט: 076-8622694, מספר הפקס: 09-8923347, וכתובת הדוא"ל: [email protected]
– לצורך ביצוע שינויים בפוליסת הביטוח או לקבלת פרטים ומידע על פוליסה קיימת ניתן לפנות לטלפון: 076-8622260, לפקס: 09-8356712 או למייל: [email protected]
– מענה אוטומטי 24 שעות ביממה לבירור מצב תביעות רכב ותביעות צד ג' בטלפון שמספרו: 076-8622560 בשלוחה מספר 3.
– במקרה של תאונה שירביט מעמידה לרשות הלקוחות מוקד תביעות מרכזי בטלפון שמספרו: 076-8843380, בפקס: 076-8622240 או במייל: [email protected]

שירביט שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: באתר הבית של החברה, ניתן ללחוץ על כפתור "לבירור מהיר סטאטוס תביעה מקיף וצד ג'" הנמצא בצד ימין למעלה, ולברר האם הרכב מבוטח בשרביט ומהו מצב התביעה כנגד פוליסת הביטוח. אפשרות נוספת לעשות זאת היא להתקשר למוקד התביעות האוטומטי הפעיל 24 שעות ביממה.
טיפ שני: מערך השירות של שירביט מחולק למחלקות, כשכל מחלקה אחראית על פעילות אחרת. למשל, יש מחלקה האחראית על תביעות, מחלקת גביה, מחלקת ביטוח נוסעים לחו"ל, ביטוח בריאות, ביטוח לעסק וכיו"ב. אם ברצונכם לייעל את קבלת השירות יש לפנות למחלקה המטפלת בצרכיכם.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *