שלמה ביטוח שירות לקוחות

שלמה ביטוח שירות לקוחות

1900-72-4800
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

שלמה ביטוח שירות לקוחות
שלמה ביטוח היא חברת ביטוח המספקת מוצרי ביטוח מסוגים שונים ללקוחות פרטיים ועסקיים. החברה פועלת אך ורק באמצעות סוכני ביטוח ומספקת שלל מוצרי ביטוח לרכב לצד כיסויים והרחבות, ביטוח דירה מקיף וביטוח תאונות אישיות. כיום, עובדים בשלמה חברה לביטוח למעלה מ-500 סוכנים והחברה מספקת שירות לכרבע מיליון מבוטחים.

שלמה ביטוח שירות לקוחות – כל הדרכים ליצירת קשר
– ערוץ השירות המרכזי של שלמה ביטוח הינו אתר האינטרנט בכתובת: http://www.shlomo-bit.co.il/ . האתר מרכז מידע אודות מוצרי הביטוח, מידע אודות החברה, שירותים שונים למבוטח כגון: הנחיות לטיפול בתביעה, רשימת שמאי רכב לפי אזורים, רשימת מוסכי הסדר וכיו"ב, רשימת פוליסות ביטוח, טפסים חשובים, מידע אודות השכרת רכב ומגוון אפשרויות ליצירת קשר – טלפונית או באמצעות טופס מקוון .
– המחלקה לפניות הציבור של שלמה ביטוח עומדת לרשות הלקוחות בכל שאלה, בקשה או פניה בנוגע לרכבים משומשים, איתור מוטבים, פניות של סוכנים, בקשה להצעות מחיר, תלונות וכדומה. ניתן לפנות למחלקה באמצעות הטלפון, הפקס או המייל. בנוסף, מעמידה המחלקה לפניות הציבור קווי בירור מידע לגבי פוליסות קיימות.
– כתובת שלמה ביטוח למשלוח מכתבים: היצירה 22, קריית אריה, פתח תקווה מיקוד: 49512. כמו כן ניתן לפנות באמצעות הפקס: 03-5653470.

שלמה ביטוח שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– בקשות להצעת מחיר לפוליסות הביטוח ניתן לקבל בקו הישיר בטלפון: 6006* או באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט.
– פניה אל הממונה לפניות הציבור, עו"ד דנה הרשקוביץ ניתן להגיש במייל: [email protected], בפקס: 03-5653470, באמצעות הדואר למשרד הראשי של שלמה ביטוח (היצירה 22 קרית אריה, פתח תקוה) או לפנות באמצעות הטלפון במספר: 03-7181485.
– מוקד התביעות של שלמה ביטוח בטלפון 03-6070555, פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:30-16:00. ניתן לצפות בסטטוס התביעה באתר האינטרנט של שלמה ביטוח תחת באמצעות הקלקה על "סטטוס תביעה".
– בירורים לגבי פוליסות ביטוח קיימות ניתן להפנות לטלפון: 03-7181401, בימים א'- ה' בשעות 08:30-16:00. פניות לגבי ביטול פוליסות ביטוח ניתן להפנות לטלפון: 03-7181401, בימים א'- ה' בין השעות 08:30-16:00.

שלמה ביטוח שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: באתר האינטרנט של שלמה ביטוח תוכלו למצוא מגוון סוגי טפסי תביעות, גביה וחיתום. הטופס מופיע בפורמט PDF , וניתן להדפיס אותו או לשלוח במייל או פקס.
טיפ שני: בכל הנוגע לפוליסות ביטוח מומלץ לבצע סקר שוק בטרם רוכשים את הפוליסה מחברת הביטוח. רצוי לוודא מה יש בפוליסה ואילו הרחבות היא מכילה (אם בכלל) ומהו טווח המחירים.
טיפ שלישי: באתר האינטרנט תוכלו למצוא רשימה מעודכנת של "מוסכי הסדר" לפי אזורים. על ידי קבלת שירות במוסכים השותפים בהסדר הלקוח יכול ליהנות מעלות השתתפות עצמית נמוכה ובהקלות בתהליכים הבירוקרטיים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *