אקסלנס שירות לקוחות

אקסלנס שירות לקוחות

1900-72-4819
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.
ימים א'-ה': 9:00-17:00
שישי: לא ידוע.

אקסלנס שירות לקוחות
אקסלנס הינו בית השקעות מהגדולים בישראל והוא מאגד בתוכו חברות בנות ופעילויות רבות בנושאי ניהול נכסים ונושאים פיננסיים.
אקסלנס מציעה ללקוחותיה מגוון מוצרים ושירותים, כגון: מסלולי קופות גמל בהתאמה אישית, קרנות השתלמות, ייעוץ משכנתאות, ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל, שירותי מסחר בבורסה, שירותים ומוצרים לחברות, ביטוח, ייעוץ בשוק ההון ועוד.

אקסלנס שירות לקוחות – ערוצי שירות
– ערוץ השירות המרכזי שמציעה החברה שהינו ללא ספק המקיף ביותר הוא אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: www.xnes.co.il , המאגד בתוכו מידע רב ושירותים שונים. כל אחד יכול להצטרף לאקסלנס באינטרנט וליהנות ממידע מקיף ומעודכן בנוגע לחשבון האישי. שירות אקסלנס אונליין מאפשר ללקוח לצפות במצב הפוליסות והחסכונות בכל זמן שירצה ולקבל מידע מדויק אודות ניהול התיקים. כמו כן, יש שירותים נוספים המוענקים חינם באתר האינטרנט: קבלת מידע אודות ניהול תיקי השקעות, ייעוץ משכנתאות איכותי, קבלת מידע באמצעות מערכת שאלות ותשובות על כל אחד מתחומי החברה, מידע אודות הלוואות ועוד. זאת ועוד, לרשות הלקוחות נמצאים באתר מחשבונים שונים, כגון מחשבוני פנסיה ומשכנתא באמצעותם ניתן לבדוק עד כמה ההשקעה משתלמת.
– בכל פניה או שאלה בנוגע לתיק האישי או לצורך קבלת מידע נוסף מומלץ ליצור קשר באמצעות טופס מקוון הנמצא באתר.
– המחלקה לפניות הציבור מעניקה מענה לפניות או תלונות בכל נושא שלא נפתר באמצעות שירות הלקוחות. ניתן לפנות למחלקה בכתב באמצעות הדוא"ל, הפקס או באמצעות הכתובת למשלוח מכתבים: אקסלנס נשואה גמל בע"מ: רחוב אפעל 25, פתח תקווה, 4951125.

אקסלנס שירות לקוחות – טלפונים ושעות פעילות
– מוקד שירות הלקוחות הרשמי של אקסלנס פעיל בימים א'-ה' בין השעות 09:00-17:00, בטלפונים: 03-7536655 או 389549*. הכתובת של אקסלנס למשלוח מכתבים: מגדל שער העיר, ז'בוטינסקי 7 רמת גן. ניתן ליצור קשר גם בפקס: 03-7536650, או בדוא"ל: [email protected] .
– ניתן להגיש פניות לממונה על פניות הציבור, הגב' אורנית שלום – מדר בכל שעה באמצעות הפקס: 03-7536650, המייל: [email protected], או הדואר: אקסלנס נשואה גמל בע"מ: רחוב אפעל 25, פתח תקווה, 4951125.

אקסלנס שירות לקוחות – טיפים חשובים
טיפ ראשון: בשעות עומס במוקד השירות הטלפוני, מומלץ לנצל את השירותים באתר האינטרנט. כך ניתן להימנע מהמתנה לנציג שירות ולבצע פעולות רבות באופן מהיר ונוח.
טיפ שני: לקוחות המעוניינים להרחיב את הידע אודות שוק ההון ונושאים נוספים בכלכלה יכולים להירשם חינם באמצעות האתר לניוזלטר. מנויי הניוזלטר מקבלים לפני כולם כתבות מעניינות בתחום שוק ההון, חסכון פנסיוני, קרנות השתלמות, ביטוחים ועוד ישירות לתיבת הדוא"ל.
טיפ שלישי: באתר מגוון טפסים המאפשרים ללקוחות להצטרף לפוליסות הביטוח של חברת אקסלנס. להצטרפות יש להוריד את הטופס הרצוי, למלאו ולשלוח אותו לפקס שמספרו: 03-7337976.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *